Jak zostac Strazakiem OSP

23.12.2009 12:23

Aktualności

Być strażakiem – być kimś

Drrrrr! Komórka Pawła zaczyna brzęczeć niespokojnie, domagając się natychmiastowego odebrania. 22-letni chłopak, który do tej pory bawił się z młodszą siostrą, śmiejąc się przy tym wniebogłosy, nagle poważnieje. Podbiega do telefonu i odbiera wiadomość, która właśnie przyszła. Jeszcze zanim przeczytał informację, specjalnie ustawiony sygnał telefonu, poinformował go o tym, że to bynajmniej nie kolega z domu obok zaprasza go na wspólne oglądanie meczu w telewizji.

Wiadomość, którą odebrał Paweł mówi, że konieczna jest natychmiastowa pomoc - bo wybuchł pożar, bo miał miejsce wypadek samochodowy, bo żałośnie miauczący kotek nie potrafi zejść z pięciometrowej sosny. Różne są sytuacje w życiu. Chłopak szybko wykonuje kilka telefonów, chwytając jednocześnie potrzebne rzeczy. Już zakłada buty, już wybiega z domu. Rzuca jeszcze w przelocie pożegnalne „do zobaczenia” mamie i siostrze i znika w drzwiach. Mama Pawła boi się o syna, ale jednocześnie rozpiera ją duma. Jej syn jest jednym z tych, którzy bezinteresownie poświęcają się dla dobra innych.


Strażak – życiowy wybór

Paweł, podobnie jak jego koledzy, do których przed chwilą dzwonił, są strażakami. Zawsze zwarci, zawsze gotowi do akcji. Ratują życie innych, nieraz z narażeniem własnego. Gaszą pożary, ratują ofiary wypadków samochodowych, usuwają skutki kataklizmów, wynikających z kaprysów matki natury. Pomagają ludziom, zwierzętom, środowisku. Nikt im za to nie płaci – działają charytatywnie. I robią to z radością.


Jak zostać strażakiem?

Jeśli i Ty, podobnie jak Paweł i jego koledzy masz aspiracje, dotyczące „kariery” strażaka - chcesz stać się jednym z tych, którzy bezinteresownie pomagają innym – przyjdź do nas.

Nie czekaj i podejmij decyzję juz teraz .Wspomóż nas swoją osobą i wstąp w szeregi naszej OSP jeśli ukończyłeś/ łaś 18 lat. Możesz także wstąpić w szeregi młodzieżowej drużyny pożarniczej jeśli ukończyłeś 12 lat. Nie czekaj wstąp do naszej OSP i działaj na rzecz lokalnego społeczeństwa.