4.05.2016r. – Dzień Św. Floriana

04.05.2016 17:00

Dzień 4 maja jest świętem patrona wszystkich strażaków- Św. Floriana. Druhowie naszej jednostki wraz z pocztem sztandarowym wzięli udział we mszy św. w kościele parafialnym w Wojnowicach. Po mszy strażacy spotkali się w remizie w której złożone zostały podziękowania oraz wyróżnienia.

 

ŚWIĘTO FLORIANA PATRONA STRAŻAKÓW

 

Drodzy druhowie , druhny oraz zaproszeni goście .Bardzo serdecznie witam Was
na naszej 107 (jak podają oficjalne zródła ) rocznicy z okazji patrona strażaków św. Floriana
Nasza Ochotnicza Straż Pożarna od wielu już pokoleń składa się tylko z ochotników, ludzi gotowych bezinteresownie do poświęceń dla ratowania ludzi - ich mienia w obliczu pożaru oraz jakichkolwiek kataklizmów czyniąc to w imię : Ludziom na ratunek Bogu na chwałę”.
To my dzisiaj jesteśmy kontynuatorami tej pięknej tradycji i za to Wam z tego miejsca w imieniu swoim i zarządu bardzo serdecznie dziękuję.
Dziękuję w szczególności naszym seniorom za ten okres w którym Wasza działalność pokazała i utwierdziła nas w tym -że warto . A z perspektywy dnia dzisiejszego za dalsze Wasze wsparcie dla nowych inicjatyw.
Dajecie wielki przykład.
Chciałbym wyrazić wielką wdzięczność byłym i obecnym członkom zarządu -wielu już odeszło a ci którzy są z nami -są dla nas pomocą .Rzeczy mniej lub więcej nieudane puszczamy w niepamięć traktują je jako szkołę życia ,natomiast to wszystko, co było pożyteczne ,udane i zaakceptowane przez naszą społeczność lokalną będziemy z największą pieczołowitością kultywować.
Składam z tej okazji podziękowania wam druhowie za wszelkie poświęcenia na rzecz tej organizacji ,bo dzięki waszemu zaangażowaniu „tematy” trudne stają się wykonalne .Słowa te kieruję również dla młodzieży oraz najmłodszych którzy wiążą z nami wielkie nadzieje by wkrótce zasilić nasze szeregi- z tego się bardzo cieszymy. Wasze fachowe zainteresowanie sprawami pożarnictwa nie raz prezentujecie na wszelkiego rodzaju zawodach i konkursach pożarniczych zdobywając wysokie miejsca dając tym samym dowód dojrzałości w temacie pożarnictwa . Przykładem jest nasza druhna Jesica Zielska zajęła drugie miejsce w konkursie wiedzy pożarniczej wśród szkół gimnazjalnych . No i na koniec
Na koniec kieruję wielkie słowa podziękowania naszym ukochanym żonom, które od początku nie raz wspierały nas w organizowaniu wszelkiego rodzaju festynów i uroczystości ,jednocześnie trzymając pieczę nad czystością tego obiektu, ale co ważniejsze nie raz sprowadzały nas na „ ziemię „w naszych dążeniach do doskonałości.
Myślę ze nikogo nie pominąłem w tych podziękowaniach.
Na koniec życzę Wam i sobie aby przy wsparciu naszego patrona św.Floriana każde wyjazdy do akcji kończyły się szczęśliwie a więz jaka wtedy panuje wśród strażaków pogłębiała nasze przywiązanie to tej organizacji .

 

Wyróżnieni zostali:

 

druh Janek Grabowski

druh  Konrad Badziura

druh Alfred Kramarczyk

druh Adolf Wycisk

druh Ryszard Kapinos

druhna  Jessica Zielska

 

 

Fotogaleria: 4.05.2016r. – Dzień Św. Floriana

Fotogaleria: 4.05.2016r. – Dzień Św. Floriana